Na ndiq

Drini

Drini

1 gusht, Zvicra shënon 725 vjetë shtetësi!

Aktualitet

1 gusht, Zvicra shënon 725 vjetë shtetësi!

Bashkësia Shqiptare ne Zvicër’ me rastin e festës se 1 gushtit, popullit Zvicran i uron 725 vjetorin e themelimit të shtetit të Zvicrës! Konfederata Zvicerane është krijuar më 1 gusht 1291, diten e 1 gushtit populli Zvicran e feston çdo vit si Ditë Kombëtare të Zvicrës. Për ne shqiptaret që punojme e jetojme në Zvicër, shteti Zvicran eshte atdheu ynë i dytë, andaj me këtë rast gjithë shqiptarëve ne Zvicer ua percjellim urimet tona vëllazërore: Urime dhe gëzuar festa e 1 Gushtit

Continue Reading
Advertisement
Lexo gjithashtu...
Kliko për të komentuar

You must be logged in to post a comment Login

Leave a Reply

Më shumë në Aktualitet

Advertisement

Facebook

Advertisement

Postimet e fundit

To Top