Na ndiq

Drini

Drini

Të rinjtë struganë eksplorojnë bukuritë malore të qytetit turistik (FOTO)

Aktualitet

Të rinjtë struganë eksplorojnë bukuritë malore të qytetit turistik (FOTO)

Dhjetra të rinjë nga Struga tashmë për të disatën herë me radhë po shëtisin në bjeshkët me një bukuri mahnitëse që disponon qyteti i Strugës, shkruan Drini.mk
Edhe pse kryesisht i njohur për turizmin veror dhe liqenin e saj, Struga disponon një kapacitet të madh turistik malor, i cili është vecanërisht atraktiv gjatë  sezonit pranveror.13325640_1608610906097345_3115798402450564226_n 13336050_1608611079430661_3556853257802124253_n
Disa të rinjë nën organizimin e Qendrës për integrimin e të rinjëve “Endrra rinore” – Strugë, organizoi një turë me pikënisje nga Belica e epërme deri tek vendi i ashtuquajtur Guri i zi i cili ndodhet në një lartësi mbietare prej 2256 metra.13312642_1608611496097286_5629723073907023510_n 13315719_1608612069430562_1463464058685795761_n 13330879_1608611036097332_757958647429538494_n
Nderim Pollozhani një nga iniciatorët e këtyre aktiviteteve thekson se këto shëtitje përvec rekreacionit dhe eksplorimit të natyrës strugane kanë për qëllim edhe aktivitetin fizik tek të rinjtë.
Përmes disa fotografive ju përcjellim pamjet mahnitëse të realizuara nga këto vizitorë, të cilat janë mirpritur dhe komplimentuar edhe në rrjetet sociale./Drini.mk13332756_1608610999430669_3183510119557520162_n 13332766_1608611136097322_3563187960404847893_n

Continue Reading
Advertisement
Lexo gjithashtu...
Kliko për të komentuar

You must be logged in to post a comment Login

Leave a Reply

Më shumë në Aktualitet

Advertisement

Facebook

Advertisement

Postimet e fundit

To Top