Na ndiq

Drini

Drini

Rrethi në hyrje të Strugës shënon një vit, Zero aksidente!

Aktualitet

Rrethi në hyrje të Strugës shënon një vit, Zero aksidente!

Sot bëhet saktësisht një vit i plotë qëkur u lëshua në përdorim rrethrrotullimi i realizuar nga komuna e Strugë, shkruan Drini.mk

Rrezultatet janë fantastike, zero aksidente në pikën rrugore e cila ishte më e rrezikshmja për automjetet dhe ku shënoheshin aksidentet më të rënda autombilistike në disa raste me pasojë jete.

Përveç kësaj ky intervenim i komunës ka ndikuar jashtzakonisht në lehtësimin e qarkullimit dhe trafikut të automjeteteve. Komuna e Strugës ka zhvilluar një “betejë” politike me pushtetin qëndror për këtë ndryshim i cili duke pasur kompetencat mbi këtë segment rrugor pasi bëhet fjalë për rrugë magjistrale, as nuk ndryshonte gjë, as nuk lejonte ndërhyrjen e organeve komunale të cilat më në fund fituan këtë betejë dhe i sollën ndryshimin më të rëndësishëm të vitit qytetit turistik shkruan Drini.mk

Kliko për të komentuar

You must be logged in to post a comment Login

Leave a Reply

Më shumë në Aktualitet

Advertisement

Facebook

Advertisement

Postimet e fundit

To Top