Na ndiq

Drini

Drini

Sulm vetvrasës në Bagdad, nga 3 Korriku shënohen mbi 300 viktima!

Bota

Sulm vetvrasës në Bagdad, nga 3 Korriku shënohen mbi 300 viktima!

Një sulmues vetvrasës e ka goditur një pikë kontrolli të policisë në kryeqytetin irakian, Bagdad, duke vrarë dhe lënduar shumë njerëz.

Agjencitë kanë raportuar shifra të ndryshme të të vrarëve, ndërsa zyrtarët e ndryshëm të sigurisë së Irakut kanë dhënë shifra që kalojnë nga gjashtë në 12 të vrarë dhe dhjetëra të tjerë të lënduar.

Një zyrtar i shërbimit mjekësor i ka thënë Associated Press se tre nga të vrarët janë policë.

Askush deri më tash nuk e ka marrë përgjegjësinë për sulmin, që ka ndodhur në hyrjen e një qarku që ka popullatë kryesisht shiite.

Organizata terroriste, Shteti Islamik e ka marrë përgjegjësinë për sulmin e 3 korrikut në Bagdad ku u vranë mbi 290 persona.

Continue Reading
Advertisement
Lexo gjithashtu...
Kliko për të komentuar

You must be logged in to post a comment Login

Leave a Reply

Më shumë në Bota

Advertisement

Facebook

Advertisement

Postimet e fundit

To Top