Na ndiq

Drini

Drini

Çavushoglu: Faleminderit zoti Putin!

Aktualitet

Çavushoglu: Faleminderit zoti Putin!

Ministri turk i Punëve të Jashtme, Mevlut Çavushoglu e ka falënderuar sot presidentin e Rusisë, Valdimir Putin për “mbështetjen e parezervë” për qeverinë në Ankara kundër tentim puçit, ka njoftuar televizioni turke “Haberturk”.

“Rusia na ka dhënë mbështetje të pakushtëzuar. Para se gjithash, dëshiroj ta falënderoj zotin Putin dhe zyrtarët tjerë rusë”, ka thënë Çavushoglu, transmeton lajmi.net.
Ai ka thënë se takimi i presidentit rus dhe kolegut të tij turk, Rexhep Tajip Erdogan mund të mbahet në gusht, para samitit të G-20-tes.

Continue Reading
Advertisement
Lexo gjithashtu...
Kliko për të komentuar

You must be logged in to post a comment Login

Leave a Reply

Më shumë në Aktualitet

Advertisement

Facebook

Advertisement

Postimet e fundit

To Top