Na ndiq

Drini

Drini

Propozimi unikal për martesë, Studio “Rinora” solli një unazë nga qielli (Video)

Aktualitet

Propozimi unikal për martesë, Studio “Rinora” solli një unazë nga qielli (Video)

Një ngjarje për tu shënuar, një realizim fenomenal në aspektin ideor dhe praktik i stafit profesional të Studio “Rinora” në Strugë, bëri realitet ëndrrën e një çifti simpatik nga Ohri, duke ju dhuruar emocione të pakrahasueshme, me një unazë që erdhi nga qielli për ta kurorëzuar dashurinë me një martesë. Ky realizim filmik që mund ta shihni më poshtë u zhvillua këto ditë në Ohër, nga Studioja për video dhe fotografi “Rinora”, e cila disponon fjalën e fundit të teknologjisë në këtë fushë, duke ju mundësuar të rinjëve gjithçka që ato kanë në imagjinatë.

Ky mini spot është realizuar me tre drone dhe aparaturë tjetër profesionale, nga një ekip i gjërë i Studios tonë. Magjia e gjithë këtij realizimi ishte sepse kjo ishte vërtet një surprizë, e cila u realizua nga ne, në bashkpunim me dhëndrrin i cili dëshironte ti bëjë dicka speciale të dashurës. Ishte emocionale pasi kemi punuar me kujdes që kjo ide të realizohet deri në fund, më pas kemi bërë edhe disa xhirime shtesë për ta plotësuar spotin. Ky është vetëm një segment i asaj që ne realizojmë, ndërsa këtë sezon kemi edhe disa projekte të ngjashme me të cilat do ju surprizojmë ditët në vazhdim, ndërsa pas publikimit të plotë të videos në fjalë kemi pregatitur edhe një pjesë me prapaskenat, e cila so të jetë shumë interesante” tha Resul Çollaku, menaxher i Studio “Rinora” me seli në Strugë.
13866971_10208896356585190_514383935_n

Me rreth 20 vite përvojë në këtë lëmi, video dhe fotografi, Studio “Rinora” tashmë ka zgjeruar tregun e saj, duke u angazhuar jo vetëm në Strugë, Tetovë, Gostivar, Shkup por edhe Kosovë, Shqipëri madje edhe në Zvicër në shumë raste.

Më shumë detaje rreth punës por edhe info të tjera shtesë mund të merrni në linkun në vazhdim i cili ju lidh me Fan Page e kësaj studioje në Facebook ose në  www.studiorinora.com, ndërsa poashtu shijoni edhe videon e cila ka zgjuar kurreshtjen e të rinjëve në rrjetet sociale për realizimin fantastik dhe idenë unikale.  

Linku per Facebook: https://www.facebook.com/HD.studiorinora/

 

 

Kliko për të komentuar

You must be logged in to post a comment Login

Leave a Reply

Më shumë në Aktualitet

Advertisement

Facebook

Advertisement

Postimet e fundit

To Top