Na ndiq

Drini

Drini

Përmbyllet “K’tu Fest”, organizatorët dhe artistët falenderojnë publikun strugan!

Aktualitet

Përmbyllet “K’tu Fest”, organizatorët dhe artistët falenderojnë publikun strugan!

Sot zyrtarisht përmbyllet edicioni i tretë me radhë i festivalit artistik “Ktu Fest” që u zhvillua për pesë ditë me radhë në qytetin e Strugës.

Ashtu si ishte planifikuar, sot ishte dita e takimeve dhe përshëndetjeve, e cila pasoi pas natës së mbrëmshme qe zgjati deri në orët e para të mëngjesit falë atmosferës e cila u krijua si zakonisht në këto ditë të festivalit, në Poshka Teatër me muzikë të gjallë shqipe. Nata e mbrëmshme ishte unikale, falë interpretimit të mrekullueshëm të artistëve nga Trupa Tetrore e Durrësit, por duhet theksuar edhe intervista e shkurtër që u zhvillua mes regjisores Olsa Poshka dhe aktores së mirënjohur Tinka Kurti.

Regjisorja Olsa Poshka falenderoi bashkëatorin e këtij evenimenti, regjisorin dhe bashkëshortin e sja Xhelo Poshka, mysafirët e mirënjohur si Tinka Kurti, Yllka Mujo, Naime Beqiraj etj.13681938_10210514928258195_850801051_o

Kafe, biseda dhe shumë falenderime, u thanë sot mes artistëve dhe organizatorëve, ku mori pjesë edhe kryetari i komunës së Strugës Ziadin Sela.

Të gjithë vlersuan lartë këtë organizim, i cili për cdo vit po zgjeron shtrirjen dhe popullaritetin, shkruan Drini.mk

 

Kliko për të komentuar

You must be logged in to post a comment Login

Leave a Reply

Më shumë në Aktualitet

Advertisement

Facebook

Advertisement

Postimet e fundit

To Top