Na ndiq

Drini

Drini

Gostivar, vëllezërit theren mes veti për arën

Aktualitet

Gostivar, vëllezërit theren mes veti për arën

Grindja mes dy vëllezërve nga fshati Çegran i Gostivarit për pak ka mundur të mbarojë tragjikisht, pas njëri prej tyre ka nxjerrë thikën dhe e ka therë vëllain në stomak, njofton policia.

Sipas SPB të Tetovës, dje rreth orës 18 e 30 në spitalin klinik është sjellur V.A> (57) nga Çegrani me plagë të shkaktuar me thikë në anën e djathtë të stomakut. I dyshuar për shkaktimin e plagës është vëllai i tij I.A. (63) me të cilin gjysëm ore më parë janë grindur dhe janë rrahur për një arë rreth së cilës kanë pasur kontest gjyqësor, transmeton Gazeta Lajm.

“Përplasja ka filluar pasi vëllai më i ri me veturë ka arritur te ara, ku e ka vërejtur vëllain më të moshuar duke punuar aty. Pasi janë grindur, janë rrahur mes veti, kurse I.A. i cili në një moment ka qenë i shtrirë në tokë, e ka nxjerrë thikën dhe e ka therë vëllain e tij”, deklaroi zëdhënësi i SPB-së në Tetovë, Marjan Josifovski.

Kliko për të komentuar

You must be logged in to post a comment Login

Leave a Reply

Më shumë në Aktualitet

Advertisement

Facebook

Advertisement

Postimet e fundit

To Top