Na ndiq

Drini

Drini

Agjenti slloven, me dron e ka inçizuar vilën e Gjorge Ivanovit, arrestohet për dyshime si spiun

Aktualitet

Agjenti slloven, me dron e ka inçizuar vilën e Gjorge Ivanovit, arrestohet për dyshime si spiun

Agjenti slloven i shërbimit të sigurisë në muajin prill të vitit të kaluar, është arrestuar në Maqedoni. Ai me dron e ka inçizuar vilën e kryetarit Gjorge Ivanov në Ohër.

Slloveni është prezantuar si agjent i shërbimit intelegjent të Sllovenisë, ndërsa ka treguar edhe legjitimitetin se është zyrtar i NATO-s.

Ai i ka thënë policiës se është nga misioni i NATO-s në Napoli dhe se në Maqedoni është privatisht. Për dronin ka thënë se është personalisht i tij dhe se ka lozur me djalin e tij.

Policia e Maqedonisë e ka vërejtur, ia ka marrë dronin, ka dyshuar për spiunazhë edhe ka informuar MPB-në e Sllovenisë. Ministria e Sllovenisë më pas ka kontaktuar qeverinë e Maqedonisë, i janë kthyer dokumentet dhe droni edhe ishte liruar me gjobë prej 500 euro. Nga ministria e Sllovenisë, informojnë se qytetari i tyre nuk ishte në asnjë çfarë mision të fshehtë në Maqedoni.

Kliko për të komentuar

You must be logged in to post a comment Login

Leave a Reply

Më shumë në Aktualitet

Advertisement

Facebook

Advertisement

Postimet e fundit

To Top