Na ndiq

Drini

Drini

Agjentura sërbe, sulmon përseri Ziadin Selën, tashmë përmes disa mediave shqipe në Maqedoni

Aktualitet

Agjentura sërbe, sulmon përseri Ziadin Selën, tashmë përmes disa mediave shqipe në Maqedoni

Agjentura serbe pas dështimit në parlament, tashmë vazhdon ta godasë Ziadin Selën përmes mediave të caktuara që shkruajnë në gjuhën shqipe në Maqedoni. Objektiv kryesor i këtyre mediave është personaliteti i Ziadin Selës, i cili kohët e fundit po merr mbështetje të pa rezervë jo vetëm nga opinioni shqiptar në Maqedoni por edhe në rajon dhe nga SHBA-të.

Shpifjeve dhe akuzave ndaj Selës që para 27 Prillit bëhenin nga mediat e afrta me VMRO-në, tashmë u janë bashkangjitur edhe mediat e afërta me Lëvizjen “BESA” të cilat plasojnë informacione të rrejshme për të dëmtuar figurën politike të Selës.

Familjarët e rastit të kumanovës akuzojnë Ziadin Selën” ishte një nga shkrimet e djeshme të publikuara nga mediat në fjalë, lajm ky që detyroi vetë familjarët të dalin me një prononcim publik ku demantojnë këtë lajm të rrejshëm dhe propagandistik.

Familjarët e grupit të Kumanovës nga Kosova, nuk kanë hequr dorë nga mbështetje e Zijadin Selës. Prandaj, shkrimin e djeshëm të publikuar nga disa portale në Maqedoni, që thirren në emrin e Florenc Hoxhës, e quajnë si të pavërtetë dhe shpekulim. Kështu thuhet në reagimin e familjarëve të Kumanovës, i cili sot mbërriti në postën elektroike të gazetës “Lajm” dhe Lajm.TV. “Asnjë pjestarë i familjarëve të Grupit të Kumanovës, nuk ka shfaqur publikisht reagim kundër Zijadin Selës, prandaj kur lexuam shkrimin e djeshëm kinse ne po heqim dorë nga mbështetja e Selës, u habitëm. Pikërisht për këtë e pamë të arsyeshme që nëpërmjet këtij reagimi t’i demantojmë spekulimet e djeshme dhe ta paraqesim realitetin se ne akoma e mbështesim Zijadin Selën dhe se shkrimet e tilla të inicuara nga Florenc Hoxha janë vetëm shpekulime”, thuhet ndër të tjera në reagimi e familjarëve të Grupit të Kumanovës, që mbërriti në adresën e gazetës “Lajm dhe Lajm.TV

 

Continue Reading
Advertisement
Lexo gjithashtu...
Kliko për të komentuar

You must be logged in to post a comment Login

Leave a Reply

Më shumë në Aktualitet

Advertisement

Facebook

Advertisement

Postimet e fundit

To Top