Na ndiq

Drini

Drini

Dimitrov: Mezi pres ta lexoj raportin e Komisionit Evropian – Drini

Aktualitet

Dimitrov: Mezi pres ta lexoj raportin e Komisionit Evropian – Drini

Shpresoj se do të kemi rekomandim të pastër për fillimin e negociatave për anëtarësim në Bashkimin Evropian, porositi shefi i diplomacisë maqedonase, Nikolla Dimitrov në fjalimin e tij para pjesëmarrësve në konferencën rajonale me rastin e 10-vjetorit të formimit të Fondit Evropian për Ballkanin që u mbajt sot dhe do të mbahet nesër në Beograd, transmeton Portalb.mk.

Ai theksoi se mezi pret ta lexojë raportin e Komisionit Evropian që duhet të publikohet nesër.

“Në raportin e fundit të Fridom Haus për kombet në tranzicion është thënë se Maqedonia është vend, te i cili është vërejtur përparim më i madh në Evropë. Është thënë se vendi është i vogël e cila dyfishoi nivelin dhe entuziazmin”, tha Dimitrov.

Ai theksoi se integrimi në BE duhet të shihet në rajon dhe se vendet duhet të jenë të vetëdijshme për ndërlidhjen e tyre.

Maqedonia nga Komisionit Evropian nesër do ta marrë Raportin për përparimin e vendit

Continue Reading
Advertisement
Lexo gjithashtu...

Më shumë në Aktualitet

Advertisement

Facebook

Advertisement

Postimet e fundit

To Top