Na ndiq

Drini

Drini

ELEM-i akuzon Mickovskin për marrëveshje pa tender – Drini

Aktualitet

ELEM-i akuzon Mickovskin për marrëveshje pa tender – Drini

Drejtori i kompanisë shtetërore ELEM akuzoi se lideri i VMRO-DPMNE-së, Hristijan Mickoski gjatë kohës kur ka qenë drejtori i këtij institucioni, në katër sy ka firmosur kontrata për gërmim në TEC Manastit, njofton Alsat.

Në njërën prej kontratave, ai ka firmosur dy marrëveshje me kompanitë “Pelister” dhe “Markovski” në vlerë prej mbi 10 milion eurosh. Pikërisht këto marrëveshje kanë qenë lëndë e revizionit të brendshëm. Reagimi i kompanisë ELEM vijon pasi opozita akuzoi se kompania e Manastirit “Pelister” është e afërt me LSDM-në dhe ka marrë tender për shkak të kushteve të ndryshuara në specifikim.

Continue Reading
Advertisement
Lexo gjithashtu...

Më shumë në Aktualitet

Advertisement

Facebook

Advertisement

Postimet e fundit

To Top