Na ndiq

Drini

Drini

Familja e Risto Kirijaz nga Manastiri pranon origjinen shqiptare (Video)

Aktualitet

Familja e Risto Kirijaz nga Manastiri pranon origjinen shqiptare (Video)

Jemi Shqiptarë, deklarohet një familje ortodokse në Manastir. Në emisionin e fundit të moderatorit Agim Poshka që transmetohet në Tv21, pasardhësit e familjes së njohur Qirjazi ngrejnë zërin për identitetin e tyre etnik.

Bëhej fjalë për Risto Kirjazin, i punësuar në Komunën e Manastirit, nip i Risto Kirjazit të parë, që ka qenë një nga vëllezërit e Parashqevisë dhe Sevasti Qirjazi. Në një intervistë emotive, z.Kirjazi flet për trungun gjeneologjik, gjyshin e vet Riston i cili ishte vëllai i Gjerasim Qirjazit dhe kanë qenë organizatorë të Kongresit të Manastrit, lidhjet me familjen Manaki dhe kobtributin e tyre për çështjen kombëtare. Për më shumë detaje, ndiqni videon në vazhdim..

Kliko për të komentuar

You must be logged in to post a comment Login

Leave a Reply

Më shumë në Aktualitet

Advertisement

Facebook

Advertisement

Postimet e fundit

To Top