Na ndiq

Drini

Drini

Ivanonv propozon Anita Angellovska-Bezhoska për guvernator të ri të Bankës Popullore – Drini

Aktualitet

Ivanonv propozon Anita Angellovska-Bezhoska për guvernator të ri të Bankës Popullore – Drini

Pasi Dimitar Bogov e tërhoqi kandidaturën për guvernator, kryetari i shtetit Ivanov ka propozuar zëvendës guvernatoren Anita Angellovska- Bezhoska për guvernator të ri të Bankës Popullore dhe këtë propozim e ia ka dorëzuar Kuvendit, kanë konfirmuar për MIA-n nga kabineti i presidentit Ivanov, përcjell Portalb.mk.

Kryetari Ivanov, vlerëson se zëvendës guvernatorja aktuale, Anita Angelovska-Bezhoska, e cila vjen nga radhët e profesionistëve dhe strukturave udhëheqëse të Bankës Popullore dhe është zgjidhja e duhur për pozitën e guvernatorit, me çka do të vazhdonte kontinuiteti i punës pozitive dhe të suksesshme në udhëheqjen e politikës monetare.

Angellovska-Bezhoska për 8 vite është në funksionin e zëvendës guvernatorit në bankën Popullore në sektorin e politikës monetare, hulumtimit dhe statistikave. Ajo ishte rizgjedhur për zëvendës guvaernatore me propozim të Bogovit, më 20 shtator të viti 2017 në Kuvend.

Continue Reading
Advertisement
Lexo gjithashtu...

Më shumë në Aktualitet

Advertisement

Facebook

Advertisement

Postimet e fundit

To Top