Na ndiq

Drini

Drini

MISLLODEZHDA NE VAZHDIM TE TRADITAVE

Aktualitet

MISLLODEZHDA NE VAZHDIM TE TRADITAVE

Nga: Feti Meta

Si fshat i vjeter dhe kodrino-malor, vazhdon t’i ruaj traditat edhe me ato pak banor qe gravitojne aty. Shume prej tyre(banore)jane shperngulur ose thuhet me embel perkohesisht jashte vendelindjes,ato na gezojne me ardhjen e tyre njehere ne vit per nevojat qe kane(dasmat)per kohe te shkurter “pushojne” dhe shpejte marrin valixhet per t’u kthyer ne strofullat e “perkohshme”! Kuptohet qe sa here vijne nga jashte,ju behet mirepritje, ashtu sikurse dhe kesaj radhe dhe jo vetem,do t’i presim me nje manifestim kulturoro-sportiv,ku nuk do mungoje dhe turneu i radhes ne futboll,te cilit i prin Mexhdi Meta(mergimtar) i cili vjen enkas me heret nga te tjeret per te organizuar kete event. Nuk duhet harruar dhe lënë pa e cekur dhe Bashkesine lokale e cila ka ecur shume perpara ne krye me prof Artim Meta,i cili ka rregulluar dhe mban ne kontrolle gjithe infrastrukturen e fshatit. Besoj qe do  mbesin te kenaqur gjithe gurbetqaret. Urojme te vijne shendosh e mire edhe ato qe s’kane mberrire akoma! Shpeesoj qe do ja kalojme bukur bashke. F.M.!

Kliko për të komentuar

You must be logged in to post a comment Login

Leave a Reply

Më shumë në Aktualitet

Advertisement

Facebook

Advertisement

Postimet e fundit

To Top