Na ndiq

Drini

Drini

Padi penale për një tetovar, ka vjedhur një “Mercedes” dhe tre “BMW” – Drini

Aktualitet

Padi penale për një tetovar, ka vjedhur një “Mercedes” dhe tre “BMW” – Drini

SPB Tetovë ka dorëzuar padi penale kundër Xh.R. (33) nga Tetova për shkak të ekzistimit të dyshimeve për kryerjen e veprës penale “marrje të veturës”, njofton Portalb.mk.

Në periudhën prej nëntorit të vitit 2017 deri në janar të vitit 2018 i paraqituri ka marrë një veturë “Mercedes” dhe tre “BMW”.

Ai e ka shfrytëzuar mundësinë për t’i vjedhur veturat kur pronarët i kanë parkuar dhe i kanë lënë të pambyllura me çelësat e bravës.

Në atë mënyrë i dyshuari ka shkaktuar dëm material me vlerë prej rreth 1.786.400 denarë.

Continue Reading
Advertisement
Lexo gjithashtu...

Më shumë në Aktualitet

Advertisement

Facebook

Advertisement

Postimet e fundit

To Top