Na ndiq

Drini

Drini

Strugë, Nesër fillon festivali ” Këngë Jeho”

Aktualitet

Strugë, Nesër fillon festivali ” Këngë Jeho”

Nesër në sheshin qëndror të Strugës me fillim në ora 20:30, do të hapet për të 25-ën herë me radhë, festivali i këngëve dhe valleve shqipe “Këngë Jeho”, shkruan Drini.mk

Ky eveniment kulturor ndër më të vjetrit për shqiptarët e Maqedonisë edhe këtë vit përballet me vështirësi të mëdha financiare dhe organizative.

Festivali do të zgjasë tre ditë, respektivisht më datat 5,6 dhe 7 Gusht./Drini.mk

Continue Reading
Advertisement
Lexo gjithashtu...
Kliko për të komentuar

You must be logged in to post a comment Login

Leave a Reply

Më shumë në Aktualitet

Advertisement

Facebook

Advertisement

Postimet e fundit

To Top