Na ndiq

Drini

Drini

Taravari do te vazhdoj te praktikoj profesionin e mjekut edhe si minister (FOTO)

Aktualitet

Taravari do te vazhdoj te praktikoj profesionin e mjekut edhe si minister (FOTO)

Ministri i ri i shëndetësisë, Arben Taravari gjen kohë edhe për pacientët e tij. Ai këtë ka vazhduar ta praktikojë, duke theksuar se nuk mund ti lë pacientët.

“S’kam shumë ditë që kam filluar punë si ministër i Shëndetsisë. Jeta ime ka marrë një dinamikë të re, por ajo që nuk do doja dhe nuk do lejoj të ndodhë është ndryshimi i kujdesit tim ndaj shëndetit dhe pacientit.
Për këtë arsye për disa orë do të kthehem sërish në një neurolog që punon në repartin neurofiziologjik. Më ka marrë malli për pacientët e mi, dhe nuk mund t’i le pa kontrolluar, kostumi i ministrit nuk mundet dhe nuk është e drejtë të më marrë uniformën e mjekut…Unë do të jem i përkushtuar padyshim në ministrinë ku punoj, por njëherë në javë do të përpiqem me çdo kusht të jem mjek që viziton, diagnostikon dhe me fat e kurajo i shëron, më të dashurit e profesionit të tij, që janë Pacientët! Uroj që pacientët të më kthehen në miq të shëndetshëm, që përpiqem bashkë me mua për një shtet më të mirë.”, ka theksuar Taravari.

Kliko për të komentuar

You must be logged in to post a comment Login

Leave a Reply

Më shumë në Aktualitet

Advertisement

Facebook

Advertisement

Postimet e fundit

To Top